Чемпионат Украины по дзюдо среди юношей и девушек до 18 лет (1997-1999 г.р.). Луцк, 12-14.02.2014

Официальный чемпионат Украины по дзюдоРЕГЛАМЕНТ чемпіонату України з дзюдо серед юнаків та дівчат до 18 років

1. Мета і завдання

Чемпіонат України з дзюдо серед юнаків та дівчат до 18 років проводиться з метою: — популяризації та пропаганди дзюдо в Україні;

виявлення найсильніших спортсменів — кандидатів до збірних команд України для участі в чемпіонаті Європи серед юнаків та дівчат до 18 років та Кубках Європи;

поліпшення навчально-спортивної роботи в фізкультурних організаціях, клубах, спортивних школах, секціях;

обміну досвідом та інформацією між тренерами та фахівцями дзюдо;

підвищення майстерності спортсменів;

підвищення якості суддівства та рівня суддівського корпусу України.

2. Дата та місце проведення змагань

Змагання проводяться з 11 по 14 лютого в м. Луцьк, спортивний комплекс ДЮСШ, вул.Шевченка, 3.

День приїзду — 11 лютого.

3. Керівництво проведення змагань

Загальне керівництво підготовкою і проведенням чемпіонату України з дзюдо здійснюється департаментом олімпійського спорту Міністерства молоді та спорту України (далі — Мінмолодьспорт) і Федерацією дзюдо України (далі — ФДУ).

Відповідальність за підготовку місця проведення змагань, організацію розміщення, харчування учасників змагань покладається на управління у справах сім’ї, молоді та спорту Волинської облдержадміністрації, ФДУ та федерацію дзюдо Волині.

З метою забезпечення безпеки глядачів і учасників змагань спортивні заходи дозволяється проводити тільки у спорудах, прийнятих до експлуатації державними комісіями, за наявності актів технічного обстеження придатності спортивної споруди для проведення заходу.

4. Учасники змагань

До участі у чемпіонаті України з дзюдо допускаються юнаки та дівчата 1997 — 1999 р.н., громадяни України, які мають спортивну кваліфікацію не нижче першого юнацького розряду, III кю (зелений пояс) та паспорт дзюдоїста України, члени Федерації дзюдо України, представники обласних фізкультурних організацій, обласних федерацій, фізкультурно — спортивних товариств та відомств, спортивних клубів тощо, відповідно до виклику Мінмолодьспорту, згідно із завіреними заявками обласних фізкультурних організацій.

Допуск спортсменів від обласних організацій проводиться за умови допуску відповідної регіональної федерації, після підтвердження нею свого членства у ФДУ. Кожна обласна фізкультурна організація може бути представлена лише однією обласною федерацією, яка має повноваження представляти її на офіційних змаганнях.

Від Волинської обласної організації допускаються 8 (вісім) спортсменів у кожній ваговій категорії. Квота інших обласних організацій складає: кількість вагових категорій вікової групи (чоловіки, жінки окремо) помножена на:

6 (шість) спортсменів — для обласних організацій, що посіли 1 — 4 місця за підсумками 2013 року (м. Київ, Донецька, Дніпропетровська та Запорізька області);

4 (чотири) спортсмени — для інших обласних організацій.

Від будь-якої обласної організації до змагань можуть бути допущені до 8 (восьми) спортсменів у ваговій категорії за рахунок загальної квоти учасників.

Жеребкування учасників всіх вагових категорій проводиться в день приїзду команд, після засідання мандатної комісії. Розсіюванню підлягають спортсмени, які займають перші 8 (вісім) місць українського рейтингу серед юнаків та дівчат у відповідних вагових категоріях.

Чемпіонат України з дзюдо серед юнаків та дівчат до 18 років за формою проводиться як особисті змагання.

5. Умови проведення змагань

Чемпіонат України проводиться відповідно до міжнародних правил за олімпійською системою з подвійними втішними поєдинками від півфіналістів. Наявність синього та білого кімоно обов’язкова.

Відповідно до технічних правил Європейського союзу дзюдо спортсмени не мають права зважуватись оголеними. Юнаки повинні бути у нижній білизні, дівчата — у нижній білизні та футболці. Дозволяється допуск ваги 100 г для всіх спортсменів.

Згідно з вимогами Європейського союзу дзюдо форма одягу для тренерів-секундантів:

попередні сутички — спортивний костюм;

фінальний блок — цивільний костюм, краватка.

Тривалість сутички — 4 хв., додатковий час — до оцінки, без обмеження

часу.

Представники команд несуть безпосередню відповідальність за поведінку спортсменів, тренерів та вболівальників, що представляють обласну організацію.

6. Програма проведення змагань

лютого

— 15.00 — мандатна комісія;

— 17.00 — семінар для тренерів і суддів з нових правил змагань МФД;

— 17.30 — засідання суддів (форма одягу — цивільний костюм, краватка);

— 18.00 — засідання представників команд (форма одягу — цивільний костюм, краватка);

— жеребкування учасників всіх вагових категорій (форма одягу — цивільний костюм, краватка).

лютого

— 08.00 — неофіційне зважування;

— 09.00 — офіційне зважування учасників вагових категорій

юнаки: — 50 кг; — 55 кг; дівчата: — 40 кг; — 44 кг; — 48 кг; — 52 кг;

— початок змагань у вагових категоріях

юнаки: — 50 кг; — 55 кг; дівчата: — 40 кг; — 44 кг; — 48 кг; — 52 кг;

— 17.00 — урочисте відкриття змагань;

— фінальний блок та нагородження чемпіонів та призерів змагань.

лютого

— 08.00 — неофіційне зважування;

— 09.00 — офіційне зважування учасників вагових категорій

юнаки: — 60 кг; — 66 кг; — 73 кг; дівчата: -57 кг; -63 кг;

— початок змагань у вагових категоріях

юнаки: — 60 кг; — 66 кг; — 73 кг; дівчата: -57 кг; -63 кг;

— фінальний блок та нагородження чемпіонів та призерів змагань.

лютого

— 08.00 — неофіційне зважування;

08.00-09.00- офіційне зважування учасників вагових категорій юнаки: — 81 кг; — 90 кг; +90 кг; дівчата: -70 кг; +70 кг;

— початок змагань у вагових категоріях

юнаки: — 81 кг; — 90 кг; +90 кг; дівчата: -70 кг; +70 кг.

Після закінчення змагань — нагородження переможців і призерів та закриття змагань.

7. Умови прийому

Витрати з організації і проведення чемпіонату України серед юнаків та дівчат до 18 років, а саме: оренда спортивних споруд, проїзд, добові в дорозі, розміщення, харчування суддів несе Мінмолодьспорт в межах обсягу видатків, передбачених на зазначені цілі Єдиним календарним планом фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів на 2014 рік.

Витрати з відрядження учасників змагань та тренерів (проїзд та добові в дорозі, розміщення, харчування) несуть організації, що відряджають.

8. Заявки

Попередні заявки для участі у чемпіонаті України серед юнаків та дівчат до 18 років і технічні результати відповідних відбіркових обласних обласних змагань (1-7 місце), завірені печаткою обласної федерації, подаються до відділу единоборств, складно-координаційних та стрілецьких олімпійських видів спорту департаменту олімпійського спорту Мінмолодьспорту (факс: 044 284-38-39 або e-mail: uif.ds@ukr.net) не пізніше ніж за 7 (сім) днів до початку змагань.

До мандатної комісії від обласної організації подається заявка — по 2 примірника для кожної команди (чоловіки, жінки), завірена лікарем, печатками обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру, регіонального фізкультурно-спортивного підрозділу, обласної федерації дзюдо. Паспорти, ідентифікаційні коди, паспорти дзюдоїста України усіх учасників подаються до мандатної комісії змагань в день приїзду.

Ксерокопії документів, що не завірені нотаріально, мандатною комісією не розглядаються.

Відповідальність за медичне страхування учасників змагань несуть організації, що відряджають.

9. Нагородження

Спортсмени, які посіли 1 — 3 місця на змаганнях у своїх вагових категоріях, нагороджуються дипломами і медалями Мінмолодьспорту.

Тренери, які підготували чемпіонів змагань, нагороджуються дипломами Мінмолодьспорту.

Команди обласних організацій, які посіли 1 — 3 місце в неофіційному командному заліку, нагороджуються дипломами Мінмолодьспорту відповідних ступенів та кубками.

10. Підсумки змагань

Неофіційний командний залік підводиться за результатами особистих змагань з першого по дев’яте місце (за якістю медалей та п’ятих, сьомих і дев’ятих місць).

Відповідно до Положення про рейтинг з олімпійських видів спорту в Україні визначення рейтингу спортсменів, тренерів та обласних фізкультурних організацій проводиться згідно з таблицею нарахування очок. Рейтингові очки нараховуються спортсменам лише за умови виграшу хоча б однієї сутички.